ورود به حساب کاربری

نام کاربری
* رمز ورود
من را به یاد بیاور

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید
نام
نام کاربری
* رمز ورود
* تایید رمز ورود
* ایمیل
* تایید ایمیل
جمعه 14 آذر 1399
امروز:

سایت در حال تعمیر و به روز رسانی میباشد...

 world famous artists 

 

در بین میلیون ها نقاشی که در گالری ها و موزه های دنیا به نمایش گذاشته شده است ، تعدادی  از آنها از محبوبیت خاصی بین مردم سر تا سر جهان ایجاد کرده که در زیر تعدادی از آنها را به شما معرفی میکنیم...

                                      

 

 

1: مونا لیزا -  لئوناردو داوینچی 

نقاشی معروفی در موزه لوور پاریس جایی که در آن سالیانه شش میلیون نفر بازدید کننده دیده میشود.این نقاشی تقریبا تاثیرگذارترین پرتره در طول تاریخ نیز بوده است.    

 

2: شام آخر - لئوناردو داوینچی

 این نقاشی در جهان شهرت زیادی دارد و در موزه نشان داده شده ، وجود ندارد، بلکه بر روی دیوار پشت سالن ناهار خوری در صومعه سانتا ماریا دله در میلان ایتالیا  واقع شده است.

این اثر توسط هنرمند معروف ، لئوناردو داوینچی در اواخر قرن 15 نقاشی شده است. این نقاشی صحنه شام آخر عیسی با شاگردان خود را به تصویر می کشد. این اثر یکی از بهترین جاذبه های میلان را ارائه کرده است.

 

3: موج نهم اثر: ایوان آیوازوفسکی 1850
محل نگهداری: موزه دولتی روسیه، سن پترزبورگ

تابلوی موج نهم شاهکاری واقعی است. آیوازوفسکی در این نقاشی که تلاش شوم گروهی را برای نجات یافتن از امواج بی رحم اقیانوس نشان داده، به کمال تکنیکی ناب خویش دست یافته است. با وجود این قوی ترین بخش این کمپوزیسون در مرکز نقاشی قرار دارد که مرموز ترین و عرفانی ترین بخش و نمایش دهنده تشعشعات خورشید می باشد و به صحنه با طیفی از رنگهای قوی سبز و صورتی روشنایی بخشیده است. همچنین بارها از این نقاشی به اسم زیباترین نقاشی روسی نام برده شده است.

 

4: شب پر ستاره - ونسان ون گوگ

 توسط هنرمند هلندی ونسان ون گوگ در سال 1889 نقاشی شده، شب درخشان یکی از شناخته شده ترین نقاشی ها در فرهنگ مدرن است. این نقاشی بخشی از مجموعه دائمی موزه هنر مدرن در نیویورک است. این نقاشی الهام بخش برای آهنگ "وینسنت" (همچنین به عنوان "شب پرستاره پرستاره" شناخته می شود) توسط دان مک لین میباشد.

 

 

5: جیغ - ادوارد مونک

معروف ترین اثر  ادوارد مونک در سال  1893 میباشد. که این نقاشی با استفاده از نفت و نقاشی با مداد رنگی روی مقوا ترسیم شده است.

 

6: تداوم حافظه - سالوادور دالی

 در سال 1931 توسط هنرمند اسپانیایی سالوادور دالی نقاشی شده، تداوم حافظه یکی از شاخص ترین قطعات در تاریخ هنر است. این اثر هنری شناخته شده مردم را وارد به اندیشیدن و تفکر در مورد آن میکرد.همچنین به نظر میرسد که این نقاشی فوق العاده با نظریه آلبرت انیشتین از نسبیت الهام گرفته شده بود.

 

7: دختر با گوشواره مروارید - یوهانس ورمیر

این نقاشی زیبا توسط هنرمند هلندی یوهانس ورمیر کشیده شده است که در سال 1665 تکمیل شد و در موزه مانریتشویس در لاهه هلند به نمایش گذاشته شد.

 

8: دیده بان شب - رامبراند ون ریجن

این اثر توسط هنرمند بزرگ رامبراند ون ریجن در سال 1642 کشیده شد و در موزه امپراطوری در آمستردام نگهداری شد. 

 

9: پرتره بدون ریش - ونسان ون گوگ

ون گوک اثری از چهره خود را بدون ریش ترسیم کرده که آن را به عنوان هدیه تولد به مادرش تقدیم کند.این نقاشی بعنوان گرانترین نقاشی نیز در سال 1998 فروخته شد.

 

10: گوئرنیکا - پابلو پیکاسو

این نقاشی ، معروف ترین اثر پیکاسو است، که در سال 1937 در پاریس کشیده شده است که الهام گرفته از بمباران گوئرنیکا در اسپانیا در طول جنگ داخلی اسپانیا میباشد.

 

فروشگاه لوازم التحریر جوین آرتیست